Články

Aktuality  /  Články  /  II. Závod – s Honzou na Doubrava cupu

II. Závod – s Honzou na Doubrava cupu

Celá akce probíhala na krásné říčce Doubravě a Břevnické nádrži v Chotěboři. Ubytováni jsme byli v areálu Geofond, kde Pavel obstaral výborný VIP domek pro osm lidí. Páteční večer probíhal v tempu rychlého dovazování mušek a navazování známostí s velmi dobrými závodníky na naší chatce, jak jinak než u skleničky vína, které Honza dovezl v množství větším než velkém.

Já začínal v krásném, ale těžko přístupném prostředí na sektoru 1A, kde i rozhodčí byl nadšený z přírody, ale ne už tak z toho, že musí šlapat ve skalách, kde to bylo na cepín a mačky. Nakonec jsem z osmi lidí v sektoru uválčil páté místo se čtyřmi rybkami, což bohužel bylo hlavně díky vychytralosti potočáků, kteří se mi trhali pod kameny a sklepávali skoky přes balvany. Honza na céčku měl příznivé tůně, ale doplatil na nezkušenost a dělal pouze sedmé místo.

Druhé kolo jsem měl na jezeře, na které jsem si věřil a také to podle toho dopadlo. Dva candáti, okouni, plotice a cejn mi v součtu přinesli i přes ne úplně skvělé místo v sektoru rovněž A pěkné umístění. Jedničku v sektoru a v součtu čtrnáctou pozici jsem si užíval.

Honza měl druhé kolo opět na řece a to v dolní části sektoru A, kde bylo vody po kotníky a tak jsem mu moc šancí nedával. O to víc mě překvapil a šesti rybami na typu vody, který v životě nechytal, když udělal v těžké sektorové konkurenci (reprezentanti, mistr světa) zajímavé páté místo. Bohužel jeho součet se zastavil na průběžné 37 příčce.

Večer se opékalo selátko a radost nám kazila pouze bouřka a průtrž mračen, díky které bylo jasné, že nedělní závod bude těžká dřina. Záviděl jsem Honzovi, že v neděli ho čeká jezero, kde jsem věřil ve větší aktivitu ryb a to i přes to, že v noci padaly kroupy jako hrášky.

Ráno jsem po snídani vyrazil do luk na sektor D a už při prvním přejezdu mostku jsem věděl, že je zle. Voda byla tmavší než kakao a zvedlá cca o 30 cm. Navázal jsem a začal modlitbou k sv. Petru o alespoň jednu rybu, u které jsem věřil, že bude rozhodující. Stoupl si na kraj řeky a zkoušel vše možné i nemožné. V kakau to prostě nešlo a rybky ani neviděly, že tam nějaká potrava plave. Dvanáct minut před koncem závodu jsem při protažení lurky kolem ponořeného stromku ucítil jemné drbnutí. Okamžitě jsem znovu protáhl stejným místem nadějnou mušku a po citlivém záběru se v podběráku třepal duhák 298 mm. Nic jiného se již nezadařilo a tak jsem šel s očekáváním k autu. Ostatní hlásili zera a tak jsem celý napjatý čekal na výsledky ostatních víc proti proudu. Chycená nula na kontech mých soupeřů mě utvrdila, že to bude další jednička v sektoru a posun nahoru. Půjde jen o to jak moc.

Honza na jezeře nezachytal, I když měl mé úspěšné musky z předešlého dne. Změna počasí byla velká a tak už to tolik nebralo. Udělal opět páté místo s ploticemi, okounem a utrženým nejspíš kapříkem.

No a jak to dopadlo …..

Nad očekávání jsem díky dvěma jedničkám dělal skvělé sedmé místo, které mi přineslo body do státního žebříčku a momentálně jsem 77 v republice.Honza skončil trochu smolně 33 a jeho sen být v první 30 a udělat alespoň bodík do žebříčku se rozplynul, ale jeho první závod byl úspěchem a jsem rád, že měl naději až do posledního kola na slušný výsledek.

Celkově jsme zazářili a ostatní už vědí, že se s námi musí počítat.Děkujeme za povedený  závod Chotěbořským a Jirkovi Pejcharovi – šéfovi závodu.

Doubrava JP products cup Chotěboř

Pořadí

Jméno

Body

1

Petr STANěK

30

2

Luboš ROZA

29

3

David CHLUMSKý

28

4

Filip SVAšEK

27

5

Pavel CHYBA

26

6

Ivan VANčURA

25

7

Marek MACHOLDA

24

8

Miroslav LUKáš

23

9

Milan SEIDL

22

10

Karel SKLENář

21

11

Pavel CHYTKA

20

12

Miloslav ŠENKýř

19

13

Vít PAVLACKý

18

14

Richard PACHOLáTKO

17

15

Zdeněk HORáK

16

16

Jiří PEJCHAR

15

17

Ivana KUCHAříKOVá

14

18

Martin st. ŠTěPáNEK

13

19

Zdeněk MAREK

12

20

Radek SVAšEK

11

21

Irena EXNEROVá

10

22

Josef PICKO

9

23

Aleš VOKáč

8

24

Luboš HRABEC

7

25

Tereza RUTOVá

6

26

Miroslav KUNT

5

27

Pavel VONáSEK

4

28

Pavel KUDRNA

3

29

Martin ml. ŠTěPáNEK

2

30

Richard HRDINA

1

31

Roman JöRKA

32

Petr ČERNíK

33

Jan ŠNEK

34

David CVIK

35

Roman HARTMAN

36

Tomáš LANGER

37

Roman VLčEK

38

Matěj SVAšEK

39

Jiří BARTOň

40

Dominik ŠIMON

41

Petr ČERVENKA

42

Jan KOLář

43

Antonín HABERTIZEL

Projekt EU