Články

Aktuality  /  Články  /  Jihlavský pohár MK AKVAREST Říčany – řeka Jihlava

Jihlavský pohár MK AKVAREST Říčany – řeka Jihlava

9. 6. 2012

V sobotu 26.5. se konal pohárový závod v nádherném údolí říčky Jihlavy. Kdo na této řece nikdy nebyl, tomu vřele doporučuji třeba jen výlet do tohoto malebného údolí spojeného třeba s návštěvou Templštejnu. Co se samotné řeky týká, je opět jiná než řeky, které máme v našem okolí a co je důležité, místní se o ni krásně starají.

této řece nikdy nebyl, tomu vřele doporučuji třeba jen výlet do tohoto malebného údolí spojeného třeba s návštěvou Templštejnu. Co se samotné řeky týká, je opět jiná než řeky, které máme v našem okolí a co je důležité, místní se o ni krásně starají. I přes četné nálety kormoránů stále vysazují původní pstruhy potoční, kterým se v řece plné hmyzu (jinde jsem nezažil takové rojení během dne) výborně daří. Každá ryba vypadala, jako kdyby měla prasknout a občasní duháci ve velikosti přes 35 cm měli k půl kilogramu váhy.

Krásné údolí bez tel. signálu je ideálním rybářským rájem J

Závod se konal systémem závodník – rozhodčí, tzn. že 55 minut chytáte, pak 15 minut pauza na přesun, pak 55 min děláte rozhodčího a zase 15 minut na přesun a zase chytáte atd. Musím říct, že jsem se zase dost přiučil. V posledním kole jsem měřil Ivanovi Vančurovi, který bral závod jako poslední soustředění před odjezdem na MS do Slovinska a já, jak se dalo předpokládat okoukal pár mušek a přiučil se něco o hodně úspěšné taktice mokré mušky. Sám jsem na tomto úseku chytal průměrně před ním a překvapilo mě, z jak nelogických míst dokázal vyndat rybu – holt stále je co zlepšovat.

V dalších kolech jsem měřil Elišce Markové – výborné závodnici, která tím, že ve vodě běhala ke každému měření, dokázala vyndat slušné množství ryb. Když jsem to zkoušel měřit, tak díky běhání byly její mušky ve vodě o deset až dvanáct minut !!! z padesátipěti minutového kola víc, než u závodníků, kteří neběhali.

 

No a jak to dopadlo …

Cíl být do první třicítky jsme bohužel nesplnili – já byl 34 a Honza 47 z více než šedesáti závodníků.

 

Poděkování patří pořadatelům MK Akvarest Říčany, A. Peškovi, bez kterého by to vůbec nešlo tak hladce a MRS MO Nová Ves

Projekt EU