Články

Aktuality  /  Články  /  Nový začátek Mělnického závodního muškaření

Nový začátek Mělnického závodního muškaření

Před začátkem letošní rybářské sezony, jsem se rozhodl využít mou známost s výborným dlouholetým závodníkem a pravidelným účastníkem mnoha muškařských závodů Pavlem Kudrnou a uspořádat, pro tehdy ještě pár známých vázací a přednáškový muškařský sraz .

Nový začátek Mělnického  závodního muškaření

Před začátkem letošní rybářské sezony, jsem se rozhodl využít mou známost s výborným dlouholetým závodníkem a pravidelným účastníkem mnoha muškařských závodů Pavlem Kudrnou a uspořádat, pro  tehdy ještě pár známých vázací a přednáškový muškařský sraz .

Až později jsem zjistil, jak jsem si zavařil. Z původně malé sešlosti pár bláznů mi začali volat úplně cizí lidé a já pochopil, že v mém okolí je daleko více muškařů, než by se mohlo zdát a co je horší, začali se hlásit i jejich známí. Nakonec hrozilo, že z malé akce o původně šesti lidech, nám nebude stačit sál a bude nás ke čtyřicítce. Musel jsem tedy chtě nechtě zredukovat počet účastníků. Akce začala poutavou přednáškou mistra Pavla J, který upoutal pozornost všech zúčastněných, „pustil do placu“ pár  tajemství ze závodního chytání a v závěru uvázal tajnou mušku, u které jsme si odpřísáhli, že ji nikdy dál již nepustíme.

Pokračovalo se tataráčkem, vázáním specialitky v podobě splétané mušky od známého     litoměřického nestora muškařiny Dr. Zdeňka Kapouna a v závěru uvázal vysoce funkční mušku     nejmladší člen našeho tehdy ještě    ani nevzniklého tým u Tomáš Králík, muškař snad od narození. Dle ohlasu se všichni výborně bavili a odjížděli plni nových poznatků.
Pak to přišlo ….

… asi za týden po sedánku mi volá Honza Šnek, že se mu akce líbila a začali jsme se bavit, že založíme muškařský závodní tým. Problém byl, že dva lidé jsou na divizi málo a tak jsem ještě obvolali pár známých a nakonec nám vykrystalizoval tým ve složení :

Jan Šnek, Marek Macholda, Tomáš Králík, Petr Mikeš, Karel Kamínek

Poté jsme se obrátili na MO ČRS Mělník s prosbou o podporu naší myšlenky. Vzhledem k ochotě mělnických, kteří se postavili k myšlence přesně dle stanov našeho sdružení – Za což jim patří obrovský dík!!! – se nám podařilo ještě pro letošní sezonu přihlásit Středočeskou divizní soutěž. A i když jsme podali přihlášku po řádném termínu, tak jsme byli díky přímluvě Pavla Kudrny přijati naprosto bez problémů. Rozhodli jsme se, že když závodit, tak se vším všudy a dali jsme se nejen na závody divizní, které nás zatím čekají, ale i na další bodované závody do žebříčku ČRS LRU Muška.

 

Jak jsme dopadli a co bylo dál se dozvíte v následujících článcích …. LOVU ZDAR !

Marek Macholda

xmac@seznam.cz

Projekt EU