Články

Aktuality  /  Články  /  První závod

První závod

23. 5. 2012

Jarní jezerní sezóna v plném proudu a za mnou je první a hned největší závod jednotlivců – Monfish cup. Kluci bohužel nemohli (práce, škola, rodina) a tak jsem jel poprvé sám.

Místo konání bylo na prostřední poličské přehradě. Ta byla letos přes zimu vypustěná, takže rybí obsádka byla úplně fungl nová. Jednalo se konkrétně o zarybnění 5500 kusů ryb, což je na rozlohu velmi pěkné zarybnění. Které slibovalo solidní závodní výsledky.

Poličská nádrž přichystala stejné počasí, jaké jsem viděl v článcích a knížkách o muškaření. Krásné jarní počasí plné sluníčka v sobotu vystřídal sníh a vítr v neděli. Sobotní kvalifikace se účastnilo asi 140 závodníků z Česka a Slovenska ve dvou skupinách. Voda v nádrži byla po napuštění poměrně čistá a tak se chytlo velké množství ryb , což určitě všichni ocenili. Ryby se chytaly klasických velikostí mezi dvaceti až čtyřiceti centimetrů a do toho se občas přimotaly větší kousky. Největší 67cm. (šťastný lovec téměř sedmdesátky na obrázku – já dal nejvíc 53 cm)

Do nedělního finále se probojovalo pouze 100 nejlepších a moje 31 místo bylo v reprezentační konkurenci obrovským překvapením a znamenalo obrovskou radost a naději do dalšího dne.  Změna počasí nevěstila nic dobrého, co se počtu úlovků týká, ale nakonec to tak špatné nebylo. Celý den mrzlo, takže během změny stanovišť zamrzaly očka, mušky, podběráky a i prsty. V neděli jsme se tedy dočkali celkem drsné Poličky a kdo věřil v pěkné počasí a nevzal zimní lyžařské oblečení musel si to jistě odstonat. Počet úlovků klesnul, ale ryba se dala chytit všude. Každopádně se celkem za oba dny chytilo více než 4200 ryb, což byl rekord a na tento počet měla asi největší vliv čistota vody. Závod proběhnul v nejlepším pořádku bez jakýchkoliv zádrhelů. Celý závod nakonec dopadl na jedničku a myslím, že nikdo neodjížděl zklamaný.

Vyhrál Luboš Roza a obhájil tak loňské vítězství. Na druhém místě se umístil vyrovnaně chytající Tonda Pešek a bronz si zasloužil třetí reprezentant Roman Jorka. Na bendě tak skončili tři členové reprezentace. No a jak jsem dopadl já? Až do posledního kola žila naděje na slušné umístění, ale v posledním kole špatně zvolená taktika způsobila poslední místo v sektoru a propad na 81 místo. V těžkých podmínkách v konkurenci špičkových závodníků jsem ale ostudu neudělal a na první závod i docela překvapil, hlavně postupem do finále v silné konkurenci.

 

Poděkování organizátorům z firmy Monfish a všem z RS Vysočina je na místě !!!

 

Marek Macholda   xmac@seznam.cz (část dat převzata z článku Luboše Rozy)

Projekt EU