Články

Aktuality  /  Články  /  Třetí letošní závod a bedna na 22. ročníku Pražské mušky!!!

Třetí letošní závod a bedna na 22. ročníku Pražské mušky!!!

30. 5. 2012

Dvanáctého května uspořádala rybářská organizace Praha 8 Libeň již 22. Ročník Pražské mušky – jako memoriál dlouholetého člena a nestora muškařiny v organizaci, pana Jaroslava Koláře.

Počet závodníků poznamenalo počasí, kdy přesně půl hodiny před startem závodu začalo ukrutně pršet a Vltava, která byla zakalená již z předchozích dešťů dostala další ránu v podobě kalné vody z celého okolí jejího toku.

Samotný závod odstartoval po úprávě doby lovu, která se zkrátila na 4 hodiny s tím, že bude bodována každá ulovená ryba a rozhodčí budou vážit v průběhu celého závodu, aby se ryby zbytečně netrápili ve vezírcích.

Z počátku to vypadalo v kalné Vltavě na další těžký závod, ale vyplatil se nám páteční podvečerní trénink, kdy jsme vyzkoušeli funkční mušky do této vody a prošli si pár slibných míst. Nakonec jsme těžili ze znalosti terénu a se závodním číslem jedna jsme neúnavně prolovovali svá místa. Jelikož celá akce byla pojata jako závod dvojic, byla zodpovědnost zachytat na obou březích Vltavy a tak jsem po začátku závodu smutně pozoroval Honzu, kterému spadl pěkný tloušť, zatímco já jsem na první nához trhal mušku o vázku. Nevěřil jsem po smolném začátku v nějaký větší úspěch, zvlášť po tom, co jsem viděl rozhodčího nesoucího nejméně dvoukilovou parmu ke zvážení.

Mou první rybou byl po chvilce asi třicetidekový siven a několik vypasených hrouzků, plotice a tloušť- to bylo do konce závodu vše.

Honzovi se na druhé straně dařilo o poznání lépe a svými tloušti vháněl zmatek do řad okolních závodníků.

Nakonec jsem chytil 8 rybek a Honza s dvaceti osmi rybami mocně finišoval.

 

Celkově náš součet stačil na krásné bronzové místo z jedenácti závodních dvojic se součtem 35 ryb o váze 2,335 g, kdy jsme na druhé v pořadí Baloga a Bártu z Chomutova (32 ryb, 2,715g) ztráceli váhově jen jediného tlouště. Ovšem první závodníci Hátle s Kocábkem (Praha/Sázava) s váhou ryb přes 4kg při 33 kusech a právě té jedné parmě neměli konkurenci.

22. ročník „Pražské Mušky“ vyhráli:

1. místo: Hátle Roman  - MO Praha 3, Kocábek Tomáš  - MO Sázava

33 kusů ryb o celkové váze  4.015g

 

2.místo: Balog Martin ml., Bárta Stanislav

32 kusů ryb o  celkové váze  2.7155g

 

3.místo: Macholda  Marek -  MO Mělník, Šnek Jan – MO Mělník

s počtem 35 kusů ryb o celkové váze 2.335g                                                    

 

Nejlepší odměnou byly tradiční koláče speciálně pečené u příležitosti závodu a dobrý pocit z pěkného umístění. Opět je také třeba poděkovat pořadatelům z MO Libeň a to nejen panu Šebkovi, který byl ředitelem závodu, ale také dalším, kteří se neúnavně starali, aby závodní nezemřeli hlady a žízní.

Video ze závodu naleznete na www.vydry.cz - Pražská muška - video

Projekt EU