Články

Aktuality  /  Články

OZV Baraba

11. 8. 2014

Vážené kolegyně rybářky,vážení kolegové rybáři!

Výbor ČRS místní organizace Mělník s ohledem na neutěšený stav na revíru Baraba jsme vyvolali jednání nejdříve s paní starostkou obce D. Beřkovice a následně na aktivu se zastupiteli obce na téma obecně závazné vyhlášky na uvedeném revíru. Vyhláška se týkala vymezení prostoru zákazu stanování,kempování, rozdělávání a podobně,prostě záležitostem, které vadí většině rybářů.

Pokračování článku

Lubina v Příboře a Bečvanská Muška

1. 10. 2013

(převzato od autora Zdeňka Marka z portálu Muškařské závody.cz)

Neděle 1.9. patřila premiéře pohárového závodu předsedy MO ČRS Příbor. Lubina, tak jako většina řek v republice trpí v současné době velmi nízkým stavem vody. Navíc tak jak o Bečvanskou mušku mušku ta ani o tento závod nebyl nijak enormní zájem. Třicet dva závodníků nastoupilo do lijákem zpestřeného nedělního závodu. Nebylo to jednoduché. Když dlouho neprší a pak pořádně čákne, tak co můžete čekat, že v té řece poteče. Od hygienický potřeb, ochran , ….. prostě veškerý bordel. Aby toho nebylo málo tak aktivní domkař po posečení své zahrádky vysypal koš trávy kolegovi do sektoru. Nic nás neodradilo a závod proběhl k všeobecné spokojenosti. Lubina je plná ryb. Dominuje Tloušť , ale chytal se i pěkný potočák a dosazený duhák. To že zapršelo, teklo to kalné, a ryby moc nežraly, za to pořadatel, potažmo Lukyn Jahn nemůže. Já myslím , že příště to vyjde , a o místa na tento závod bude rvačka.

Pokračování článku

KP podzim 2013 Jaro CELEK

1. 10. 2013

Výsledková listina Divize 2013 ČRS SÚS - muška PODZIM (také v sekci STAHUJ ke stažení v PDF)

Pokračování článku

Jarní závod KP + Divize muška na pískovně Baraba

1. 10. 2013

Jarní závodění se odehrálo na naší domácí pískovně. Revír byl brigádou závodníků a dobrovolníků z řad muškařů jak místních, tak přespolních, před závody vyčištěn od rákosin, za což jim patří obrovský dík. Věřte nebo ne, ale sekat rákos pod vodou v množství ve kterém se na pískovně vyskytuje je něco šíleného a pro příští sezonu budeme muset na zásah pamatovat již v zimě a rákosiny vymýtit.

Pokračování článku

Jihlavský pohár MK AKVAREST Říčany – řeka Jihlava

9. 6. 2012

V sobotu 26.5. se konal pohárový závod v nádherném údolí říčky Jihlavy. Kdo na této řece nikdy nebyl, tomu vřele doporučuji třeba jen výlet do tohoto malebného údolí spojeného třeba s návštěvou Templštejnu. Co se samotné řeky týká, je opět jiná než řeky, které máme v našem okolí a co je důležité, místní se o ni krásně starají.

Pokračování článku

Třetí letošní závod a bedna na 22. ročníku Pražské mušky!!!

30. 5. 2012

Dvanáctého května uspořádala rybářská organizace Praha 8 Libeň již 22. Ročník Pražské mušky – jako memoriál dlouholetého člena a nestora muškařiny v organizaci, pana Jaroslava Koláře.

Pokračování článku

Nový začátek Mělnického závodního muškaření

26. 5. 2012

Před začátkem letošní rybářské sezony, jsem se rozhodl využít mou známost s výborným dlouholetým závodníkem a pravidelným účastníkem mnoha muškařských závodů Pavlem Kudrnou a uspořádat, pro tehdy ještě pár známých vázací a přednáškový muškařský sraz .

Pokračování článku

II. Závod – s Honzou na Doubrava cupu

25. 5. 2012

Celá akce probíhala na krásné říčce Doubravě a Břevnické nádrži v Chotěboři. Ubytováni jsme byli v areálu Geofond, kde Pavel obstaral výborný VIP domek pro osm lidí. Páteční večer probíhal v tempu rychlého dovazování mušek a navazování známostí s velmi dobrými závodníky na naší chatce, jak jinak než u skleničky vína, které Honza dovezl v množství větším než velkém.

Pokračování článku

První závod

23. 5. 2012

Jarní jezerní sezóna v plném proudu a za mnou je první a hned největší závod jednotlivců – Monfish cup. Kluci bohužel nemohli (práce, škola, rodina) a tak jsem jel poprvé sám.

Pokračování článku

Projekt EU