Český rybářský svaz
MO Mělník

Mimopstruhový revír 411 046 LABE 14

411 046 LABE 14
411 046 LABE 14
11 km, 146 ha
 

Od jezu Dolní Beřkovice až k bývalému Úpořskému rameni v k. ú. Kly na ř. km 841,1.
K revíru patří: odbočka Labe ke zdymadlům laterálního kanálu u obce Hořín ( Spodní plavební kanál v k. ú. Mělník/Hořín 3,0 ha) a Mělnický přístav 10,4 ha (rybolov zakázán mimo viz níže). Okolní tůně, Pšovka, Hořínská strouha, Sidonka a Vltava jsou samostatnými revíry.

Spodní plavební kanál v k. ú. Mělník/Hořín 3,0 ha - odbočka Labe ke zdymadlům laterálního kanálu u obce Hořín (rybolov povolen)

Nejmenší lovné míry: candát - 50 cm, parma - 60cm, štika - 60 cm, okoun - 20cm. Mělnický přístav je chráněnou rybí oblastí, kde je lov ryb zakázán, mimo pravý břeh od plotu bývalých loděnic až k vyústění do řeky Labe. Lov z plavidel na revíru povolen (mimo vjezdu a plochy přístavu). Osoba provádějící lov z plavidla je povinna respektovat ustanovení Řádu plavební bezpečnosti. Na území města Mělníka platí Obecně závazná vyhláška č. 2/2017 (plné znění s mapkou ke stažení na www.rybarimelnik.cz) mimo jiné k zákazu stanování, nocování a rozdělávání ohňů. Na revíru platí povinnost při vylovování ryby použití podběráku.
Hlubinná přívlač je povolena pouze pondělí až čtvrtek včetně. (v období 16.6.-31.12.) V pátek, sobotu a neděli je zakázána úplně. Při hlubinné přívlači je povolena nástraha o minimální velikosti 18cm, měřeno od přední části nástrahy (lopatky wobleru) po očko koncového háčku. Při hlubinné přívlači smějí být v lodi přítomni maximálně dva lovící, každý maximálně s jedním sestaveným prutem. Běžný lov z lodě je povolen bez omezení. 

Zpět na seznam revírů