Český rybářský svaz
MO Mělník

Kontroly rybářské stráže s policií

Kontroly rybářské stráže s policií
Bylo zadrženo 8 povolenek a uděleno několik pokut a zahájena správní řízení ! Jak bylo avizováno v minulém článku, rybářská stráž zvýšila počet kontrol. Od pátečního odpoledne, kdy byla většina drobných přestupků řešena jejich odstraněním na místě, pokračovali členové RS v sobotu a až do ranních nedělních hodin v kontrolách všech mělnických revírů. Členové RS nachodili za víkend v průměru 28 km na osobu. Po domluvě s PČR, která byla přizvána k řešení přestupků nespadající pod pravomoc RS, tedy hlavně vjíždění a parkování vozidel v zákazech, porušování vyhlášky o táboření a znečišťování přírody.
Celkem bylo u vody kontrolováno za víkend cca 218 rybářů, z toho bylo zadrženo 8 povolenek. Na lovných místech byl u 7 rybářů řešen nepořádek (PČR = pokuta/ správní řízení) . Další 2 rybáři byli agresivní jak na RS, tak PČR a celkem 8 zadržených povolenek bylo za nereagování na záběr (velmi silná opilost a nezájem), překračování povolené doby lovu, nemírové nástražní ryby. Všichni kterým byla povolenka zadržena byli navíc silně pod vlivem alkoholu. 
Dále byla nalezena neoznačená řízkovnice, ze které byly nástražní rybky vypuštěny zpět do revíru a majitel si ji může po popsání místa a zavolání vedoucímu RS (viz kontakty na webu MO Mělník) vyzvednout.
Bohužel je vidět, že se z rybaření vytrácí radost z pobytu v přírodě a lovu. Místo toho se u vody kácí stromy, ničí vegetace, aby někteří mohli mít auto metr od sebe, budují se tábory po kterých zůstávají hromady bordelu, výkaly a ohniště. Každý druhý rybář si myslí, že zaplacením povolenky si koupil právo vlastnit na víkend, nebo týden kus pozemku, který si zrovna vybral a někdo jiný to pak po něm bude dávat dohromady. Takhle to ale nefunguje a jediné co z toho nakonec je jsou různé zákazy, které si vynutí majitelé pozemků a obce, kterým dochází trpělivost. 

Kontroly rybářské stráže s policií
Kontroly rybářské stráže s policií
Kontroly rybářské stráže s policií
Kontroly rybářské stráže s policií