Český rybářský svaz
MO Mělník

Aktuality

Rybářský kroužek při DDM má břeh připravený

Dnes proběhl krátký úklid a sečení břehu nad starými lázněmi u Labe, aby naši nováčci i malí kolegové neseděli v kopřivách a u vody byli vidět. Každé pondělí tam bude opět docházet 30 dětí z našeho kroužku při DDM Mělník. Bohužel i přes odpadkový koš, který se nachází u cyklostezky, bylo vysbíráno na 50 metrech půl tašky odpadků. Někteří lidé stále nevědí, jak používat tak složité zařízení, jako je odpadkový koš.

 Pokud by měl někdo zájem pomoci s nováčky v kroužku, zastavte se kterékoliv pondělí dole u řeky po 16 hodině a domluvíte se s Álou Hlaváčkovou, která kroužek vede.

Číst dále
Soustředění reprezentace v LRU plavané

Pánové Kučera a Porhansl, kteří pracují s handicapovanými rybáři pro nás shrnuli soustředění na Mělníku.

Ve dnech 3. – 6. září 2020 organizace ČRS MO Kladruby zorganizovala soustředění širšího výběru reprezentace handicapovaných rybářů v plavané na perfektně zarybněném labském revíru ČRS MO Mělník. Za čtyři dny se našim reprezentantům za pomoci neúnavných asistentů podařilo chytit

Číst dále
Pozvánka na rybářské závody - Vrbenský kapr

Dovolujeme si vás pozvat na rybářské závody pro děti i dospělé do Vrbna (revír 411168/1). Sraz je 12.9.2020 od 6 hodin ve Vrbně u dřevěné sochy Shrecka (protipovodňová hráz za skalkou). Bonifikace za kapra 1cm=1 bod, ostatní ryba 1ks=1bod. Loví se na jeden prut. Bližší informace v přiloženém letáku nebo na tel: 606 852 377 (pan Dydňanský) ...pro fotografie a leták dejte číst dále

Číst dále
Pozvánka na závody Vehlovice

26.9.2020 se přijďte pobavit na rybářské závody pro dospělé (mládež od 15 let) na Vehlovické tůni - revír 411167/5. Sraz u chaty na 6 hodinu ranní. Případné info na tel: 777 655 593

Vyhlašuje se pouze celková kategorie! Startovné 300 Kč

Číst dále
Termíny a omezení na vodách

V níže uvedených termínech bude omezen lov na částech revírů dle rozpisu. Prosíme o respektování vymezených míst a v případě závodů zveme k účasti. Propozice budou vždy vyvěšeny na našich stránkách.

10-14.8. Vehovická tůň 411167/5 u chaty - příměstský rybářský tábor. Od vrby po chatu vymezeno pro rybolov dětí.

29.8. Vehlovická tůň 411167/5 - dětské rybářské závody závody

3-6.9. Labe 411046 - od nového mostu po Sidonku - trénink handicepovaných rybářů před mistrovstvím světa.

5.9. Tůň Lužec nad Vltavou 411168/2 - rybářské závody děti i dospělí

12.9. Tůň Vrbno 411168/1 - rybářské závody pro děti i dospělé

26.9. Vehlovická tůň 411167/5 rybářské závody dospělí

Číst dále
Stručné informace z členské schůze.

V náhradním termínu členské schůze konané 1.8.2020 v Lužci nad Vltavou se sešlo 49 členů. Vzhledem k situaci ohledně shromažďování, si zaslouží všichni poděkování za disciplinovanost ohledně vstupních formalit.

Zásadní informace se přítomní dozvěděli z prezentace. Přehledně byly zpracovány zprávy o zarybnění, údržbě revírů, dotacích, práci s mládeží, práce rybářské stráže a sportovní úspěchy. Další byla témata ke stavbě cyklostezek, hospodaření s vodou na plavebním kanále a návazných tůních, rybožraví

Číst dále
Členská schůze již zítra !

Připomínáme, že 1.8. je v restauraci Tama Lužec nad Vltavou členská schůze od 8,30 ráno.

Program schůze:

´8,30 – zahájení členské schůze - předseda

´8,50 – volba členů mandátové a návrhové komise, úvod předsedy mandátové komise

´9,00 – zpráva a shrnutí práce výboru od poslední čl. schůze – předseda

´9,15 – zpráva o zarybňování v roce 2019 a poloviny roku 2020, údržba revírů – Ho/Je

´9,28 – zpráva o rybožravých predátorech, sumečcích amerických a bobrovi

´9,30 – zpráva o práci rybářské stráže, kontroly, pytláci a součinnost RS – vedoucí RS

´9,33 – práce s mládeží a sport

´9,35 – zpráva o plavebním kanále, návazných tůních a cyklostezce

´9,40 – členská základna, sumarizace a prodej povolenek v době koronavirové – jednatel

´9,50 – informace o příspěvku za brigádu pro rok 2021 – předseda / jednatel

´9,55 – zpráva o hospodaření a uzávěrka za rok 2019 – účetní / jednatel

´10,00 – návrh rozpočtu pro rok 2020 – účetní / jednatel

´10,10 – volba delegáta na konferenci SÚS a návrh delegáta na sněm ČRS

´10,15 – zpráva dozorčí komise

´10,20-10,40 PŘESTÁVKA

´10,40 – slovo hostů a diskuze

´11,00 – zpráva mandátové komise – předseda mandátové komise

´11,10 – zpráva návrhové komise – návrh usnesení, hlasování – předseda návrhové komise

´11,20 – závěrečné slovo a ukončení členské schůze - předseda

Číst dále
Výstraha před požáry!

Kvůli suchu je zákaz rozdělávat ohně !

Od úterního rána až do odvolání je ve většině českých krajů zakázáno rozdělávat oheň. Nařízení platí na základě výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), který až do odvolání vydal varování před nebezpečím vzniku požárů. Kraje proto zakázaly rozdělávat a udržovat ohně. Zapovězeno je tak pálení klestí, používání pyrotechniky i vypouštění tzv. lampionů štěstí. Jezdit nemohou ani parní lokomotivy. Lidé by neměli ani auty vjíždět na polní cesty, pokud nejsou uživateli či majiteli pozemků.

https://portal.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/om/vystrahy/index.html

Číst dále
Dotazník pro tvorbu nového systému

Vážení kolegové,

Rybářský svaz by rád znal vaše stanovisko k tomu, co by měl nový systém zabezpečovat a zda by se například výdej povolenek neměl rozšířit o možnost elektronické povolenky. Své odpovědi můžete přidat do dotazníku zde https://www.rybsvaz.cz/beta/index.php/664-dotaznik-jake-funkce-byste-uvitali-v-rybarskem-informacnim-systemu

Číst dále
Zadržen pytlák

Dnes byla přivolána rybářská stráž na revír 411167/2 - Sidonka. Naším rybářem byl ohlášen člověk lovící podezřelým způsobem. Během 10 minut byli dva členové RS na místě kde zjistili lov pytláckým načiním a okamžitě přivolali hlídku PČR, která si podezřelého převzala. Vybavení bylo zabaveno a přestupek bude postoupen k řešení MÚ Mělník.
Dále na jiné lokalitě zabavena tenatová síť díky všímavosti našich členů. 

Děkujeme za všímavost - na našich revírech podobné věci netrpíme !

Číst dále
Tři zadržené povolenky

Dnes v ranních hodinách 4 členové RS provedli kontrolu na revírech 411167, tedy Braba, Sidonka, Hadík, Vehlovice a Mlazické tůně. První pochybení byl lov ve 2:15 na pískovně, kdy kontrolovaný uvedl, že ztratil pojem o času a navíc byl na lovném 
 

Číst dále
Náhradní termín členské schůze

V sobotu 1.8.2020 od 8,30 hod se v restauraci TAMA Lužec nad Vltavou bude konat odložená členská schůze. Program bude upřesněn v průběhu 14 dní.

Všichni jste srdečně zváni - Výbor MO ČRS Mělník

Číst dále
Prosba ohledně příjezdu k Barabě

Kolegové rybáři,

vzhledem k dlouhodobému působení dešťů jsou přístupové cesty k pískovně od Vlíněvsi nesjízdné. Prosíme parkujte na zpevněných cestách a k lovným místům choďte pěšky. Pokud musíte mít vždy vozido u sebe, využijte lokality se zpevněnou cestou. Poslední dobou se neustále množí stížnosti soukromých vlastníků pozemků, že je jim vjíždíme do polí, ničíme úrodu a i polní cesty (auta a dodávky zapadlé v blátě). Prosíme respektujte jejich práci a nerozšiřujte ani nevyjíždějte nové cesty! Při vjezdu z polní cesty do obce z vozidla odstraňte bahno (pokud na to nejste vybavení, do těchto míst nevjíždějte), aby jste nedávali příčinu k zamezení vjezdu.

POKUD NEBUDEME PŘÁNÍ VLASTNÍKŮ RESPEKTOVAT, CESTY PŘEORAJÍ A OBECNÍ ÚŘAD VJEZDY Z OBCE OSADÍ SLOUPKY! BUĎME OHLEDUPLNÍ K PŘÍRODĚ A ZBYTEČNĚ NES..ME OKOLNÍ LIDI.

Děkujeme za pochopení výbor MO ČRS Mělník

Číst dále
Pytláci

Dnes RS objevila i přes velkou vodu na Labi tenatovou síť a vrš. Ryby z vrše byly puštěny, z tenat vystříhány. Bohužel cca 45cm dlouhému línovi již nebylo pomoci. Tyto maximálně zavrženíhodné metody budou při odhalení okamžitě hlášeny PČR. 
Na Mělnických vodách to nezkoušejte - RS je u vody stále.

Číst dále
Rybářská stráž byla na správném místě

Dne 19.6. při ranní obhlídce revíru Labe 14 byl RS kontrolován lovící, který pospával v přístřešku naproti nahozeným prutům. Při kontrole mu bylo vytýkáno, že neměl zapsaný dnešní datum. RS pojala podezření na lov nonstop od předešlého dne. Při dotazu na úlovek tvrdil, že žádného nedocílil. Jakmile však strážce začal chodit po břehu znejistěl a bokem byl nalezen skrytý vezírek se dvěma nezapsanými sumci o délkách 93 a 80cm. Lovec si najednou vybavil, že oba ráno ulovil ,nestihl je zapsat a pokračoval v lovu. Byla mu tedy zadržena povolenka k lovu za nezapsané úlovky a pokračující lov i přes dosažení denního limitu.

Doufáme, že všichni pytláci a nepoctivci konečně pochopí, že na našich revírech se pravidla respektují a rybářská stráž je maximálně aktivní pro ochranu našich vod!

Číst dále
Od úterý 16.6. ve 4,00 je zahájena sezóna lovu dravců

Začíná část sezóny kdy můžeme lovit prakticky všechny ryby. Jen připomínáme, že na našich revírech je míra okouna 20cm, candáta 50cm, štiky 60cm a sumce 70cm. Od 16 června je také možné přivlastnit si lipana podhorního o minimální délce 40cm. 
Zvlášť hrubé porušení rybářského řádu je provlékání ryb za skřele a přivazování  na šňůry. Uchovávání ryb jen pro lepší světlo na focení a jejich následné pouštění je posuzováno jako týrání a je přísně postihováno.
Na Labi (411046) a Vltavě (411093) lze lovit hlubinnou přívlačí. Hlubinná přívlač je povolena pouze v pondělí až čtvrtek včetně. V pátek, sobotu a neděli je zakázána úplně. Při hlubinné přívlači je

Číst dále
Informace z dvou jednání výboru ČRS místní organizace Mělník ze dne 28.května a 8.června 2020

Přítomni:  JUDr.Černík, p. Smolčáková, Ing. Semáč, p.Němec, p. Macholda

prof.  Ráb,  p. Nývlt,  p. Švec, p. Miškovský, hosté:  p. Leger (DK)

Kontejner pro potřeby skladování sítí a vybavení – domluvený dar od Českých přístavů a.s. Kontejner byl umístěn na pozemku u garáží v nůšařské. Potřebné úpravy zajistí brigádou pánové Miškovský a Šimečík z RS

Plavební kanál ...

Číst dále
Opět několik zadržených povolenek na Labi

V páteční podvečer začala kontrola Mělnických revírů na Vltavě, Zelčíně a v Lužci nad Vltavou, kde bylo vše v pořádku. Na pískovně Baraba bylo u dvou 

Číst dále
Odlov sumečka amerického a černého

Ve dnech: pondělí 25.5.2020 od 10 hodin a v úterý 26.6. do 16 hodin

bude v lokalitě Mlazické tůně (revír 411167 podrevír 3) prováděn odlov sumečků amerických a černých. Dále v úterý je možný přesun lovné čety podle hrany Labe na zjištění přítomnosti sumečků a hlaváče černoústého na hlavním toku. Prosíme rybáře o shovívavost a případnou součinnost s lovícími. Předem děkujeme, výbor MO

Číst dále
Ryby na suchu, pytlák a kontroly RS

Včera po páté hodině odpolední bylo hlášeno jednateli organizace, že na jezu ve Vraňanech byl úplně zastaven průtok vody. Přivolaná RS na místě zjistila, že pod jezem uvízly desítky ostroretek, podouství a plotic, které 

Číst dále
Zrušeny závody minimálně v první polovině roku

Z důvodu zákazu shromažďování jsou všechny závody jarní sezóny na našich revírech zrušeny. Proto také neplatí předem vyhlášené hájení revírů v daných termínech a lov je možný podle platného rybářského řádu.

Číst dále
Rybářská stráž stále pracuje!

Desátého dubna bylo našim členem nahlášeno porušování pravidel lovu na revíru 411167/1 Baraba. Členové RS se vydali prověřit situaci a zjistili několik přestupků. Brutální nepořádek na lovném místě spolu s lovem na více prutů a rovnou hříšníkům zadrželi povolenky. Při následné obchůzce celého revíru bylo zjištěno dalších pět rybářů, kteří nedodrželi dobu lovu. Celkem tedy za velikonoční pátek bylo zadrženo 7 povolenek. Stále upozorňujeme, že pravidla platí i v době nouzového stavu a tresty jsou o to vyšší. Někteří rybáři sice na pískovně byli přítomni, ale porušení pravidel nebylo zjištěno. Upozorňujeme, že za nocování v této oblasti hrozí řešení PČR za nedodržování vyhlášky. Dalších cca 10 rybářů bylo podle Labe a Vltavy, kde však všichni měli lovná místa v naprosté čistotě a nebyl důvod cokoliv řešit. RS žádá všechny rybáře, kteří o prodloužený víkend vyrazili k vodě, aby dodržovali pravidla a zbytečně si nezkazili začátek sezóny ....

Číst dále
Výdej povolenek pouze korespondenčně.

Z důvodu uzavření kanceláře je možné platby zasílat jen složenkou nebo na účet.

Pro zaplacení členství vyplňte poštovní poukázku s adresou ČRS MO Mělník, z.s. Nůšařská 2912, 27601 Mělník a nebo plaťte elektronicky na číslo účtu 460837389 / 0800 Variabilní symbol je vždy vaše číslo v členské legitimaci (většinou čtyřmístné číslo uvnitř legitimace vlevo nahoře), do zprávy pro příjemce zadávejte vaše příjmení. Členská známka bude vylepena po vaší osobní navštěvě kanceláře (jakmile bude znovu otevřeno) a prokázání platby

Pro bezkontaktní vydání povolenky je nutné vložit do schránky u budovy organizace nebo zaslat poštou vždy v obálce:

  1. Řádně vyplněný lístek pro vydání povolenky (rubrika ke stažení - KLIKNI ZDE  )

  2. Členská legitimace

  3. Státní rybářský lístek

  4. Doklad o platbě (výpis z účtu nebo útržek složenky) - platba se skládá z úhrady brigád, členského příspěvku a částky dle druhu povolenky / povolenek. Variabilní symbol je číslo z členské legitimace.

  5. Přesnou adresu kam má být vše zasláno nebo obálka s nadepsanou zpětnou adresou a ideálně telefonní kontakt na žadatele.

  6. Poštovní známky (nebo hotovost) v hodnotě 70 Kč

Bez splnění náležitostí nemůže být povolenka zaslána.

Povolenky zasíláme zpět zhruba 2x týdně (PO a ST)

Pro platbu platí opět adresa ČRS MO Mělník, z.s. Nůšařská 2912, 27601 Mělník a nebo plaťte elektronicky na číslo účtu 460837389 / 0800 Variabilní symbol je vždy vaše číslo v členské legitimaci (většinou čtyřmístné číslo uvnitř legitimace vlevo nahoře), do zprávy pro příjemce zadávejte vaše příjmení

V případě žádosti o přestup, nebo informaci ohledně zkoušek nových žadatelů o rybářský lístek volejte 774 453 545 nebo 602 699 899

Číst dále
Odpověď na dotaz zda se smí lovit ryby i přes krizové opatření vlády ČR

Informace Ministerstva zemědělství – výkon práva myslivosti, rybářského práva a včelařství po přijetí krizového opatření vlády České republiky ze dne 15. března 2020 č. 215.  Ministerstvo zemědělství na základě dotazů veřejnosti sděluje následující:

Výkon rybářského práva:

Výkon rybářského práva, zejména individuální lov a plánované zarybňování, včetně využití hromadně účinných metod lovu ryb v rybníkářství a v rybářských revírech za účelem lovení rybí obsádky stejně jako zajištění výtěru ryb a chovu ryb v rybochovných zařízeních či dalších provozních činností je v souladu s výjimkami ze zákazů, na které se krizové opatření nevztahuje.

Jde o výjimku zakotvenou v bodu I. písm. c) usnesení vlády – zajištění péče o zvířata a výjimku zakotvenou v bodu I. písm. h) usnesení vlády – pohybu v přírodě.

Společné lovy (např. rybářské závody), stejně jako jakékoli shromažďování rybářů z jiných důvodů (byť ve skupinách pod 30 osob), nejsou nezbytné pro péči o ryby (zvířata) a jejich lov, a proto je třeba je neorganizovat a nezúčastňovat se jich; s výjimkou hromadně účinných metod lovu ryb v rybníkářství a v rybářských revírech za účelem lovení rybí obsádky stejně i jako dalších provozních činností v chovu ryb. Uvedené vyplývá z účelu karanténních opatření vlády České republiky ze dne 12. března 2020, která by takovýmto jednáním mohla být zmařena.

Lovit ryby se smí tedy podle platných pravidel. Článek je krácen o odstavce myslivosti a včelařství.

Číst dále
KANCELÁŘ UZAVŘENA

Od pondělí 16.3. do odvolání je z důvodu mimořádné situace uzavřena kancelář organizace. Platby za členství je možné provádět složenkou (kontakt viz stránky) nebo převodem na číslo účtu 460837389 / 0800. Výdej povolenek je možný pouze korespondenčně a vracení vstupného za společenský večer bude pokračovat po stabilizování situace. Sledujte naše webové stránky.

Výbor organizace přeje všem pevné zdraví a doufáme v brzké zlepšení situace.

Číst dále
ČLENSKÁ SCHŮZE A SPOLEČENSKÝ VEČER JSOU ZRUŠENY !!!

Vzhledem k zákazu sdružování více osob vyhlášeným Ministerstvem zdravotnictví, jsme nuceni ZRUŠIT ČLENSKOU SCHŮZI naplánovanou na sobotu 21.3. od 8,30 hod. NOVÝ TERMÍN KONÁNÍ BUDE ZVEŘEJNĚN NA NAŠICH STRÁNKÁCH JAKMILE TO SITUACE DOVOLÍ.

Společenský večer, který se měl konat 21.3. od 19,30 hod se RUŠÍ BEZ NÁHRADNÍHO TERMÍNU. Lístky je možné vracet v pracovních hodinách kanceláře (pondělí a středa) v Nůšařské ulici 

Plné znění Mimořádného opatření MZ (č.j. MZDR 10666/2020-1/MIN/KAN)

Číst dále
Úklid kolem vod tak jako každý rok spadl na rybáře !!!

Začal opět úklid kolem našich revírů a i nejhorší lokality mezi našimi revíry - pískovny Baraby a kolem cyklostezky u Vlíněvsi. 

Rybáři, kterým není lhostejné jak to kolem našich vod vypadá sáhli opět do svých vybraných peněz za členské příspěvky. I letos se co nejvíce odpadu vytřídí a zbytek se odveze do sběrného dvoru. Čas zúčastněných, přistavení a odvoz kontejnerů + poplatky za likvidaci nebezpečného odpadu se celkem budou pohybovat v částce mezi 60-70 tis Kč. Pro představu bychom si za to mohli koupit násadu například 8000 ročních parem, 1250 Ks 25 cm pstruhů, nebo cca 450 Ks dvoukilových kaprů či 180 Ks kilových štik.

Městské správě potažmo státu naši členové formou státních rybářských lístků odvedou ročně

Číst dále
Schůze rybářské stráže

Rybářští strážci se sešli, aby zhodnotili sezónu a připravili se na novou. Také obdrželi nové stejnokroje ... 

Číst dále
Začala zimní údržba kolem revírů

V uplynulých dnech začali naši členové pracovat na údržbě revírů. Jako první se pustili do úklidu....... 

Číst dále
PRO ZAPOMNĚTLIVÉ - JE NUTNÉ VRÁTIT POVOLENKY ZA ROK 2019

Stále je velký počet členů, kteří neodevzdali povolenku z minulého roku! Správně se má povolenka vrátit do 15. ledna. Termín jsme v naší MO posunuli do 31.1. 2020, aby i opozdilci a zapomnětlivci stihli povolenku vrátit.

POVOLENKU VHOĎTE DO POŠTOVNÍ SCHRÁNKY, NEBO DO KARTONOVÉHO BOXU V KANCELÁŘI NAŠÍ ORGANIZACE. Pokud je posíláte poštou, stačí obyčejně.

Dbejte prosím i na vyplnění povolenky na její zadní straně viz číst dále

 

Číst dále
Školení a zkoušky pro získání prvního rybářského lístku.

Školení a zkoušky pro získání prvního rybářského lístku se uskuteční ve středu 5.2 dále 4.3. a 1.4.. od 16 hod. v rybářském domě v Nůšařské 2912, Mělník

Trénovat je možné po rozkliknutí odkazu - https://www.rybsvaz.cz/beta/index.php/legislativa/test-rybarskych-znalosti

Číst dále
Informace ze zasedání výboru 16.1.2020

Nově budeme každý měsíc přinášet základní informace o dění na schůzích výboru. Pro podrobnější informace je třeba článek rozkliknout.

Přítomni:  JUDr.Černík, p. Smolčáková, Ing. Semáč, p.Němec, p. Macholda, prof.  Ráb,  p. Nývlt, p. Miškovský , Omluven: p.Švec , Hosté:  p. Leger (Dozorčí komise)

1. zahájení

2. určení zapisovatele a ověřovatele, schválení programu

3. kontrola úkolů z minulé schůze

4. schválení vyřazení majetku

5. příprava členské schůze, společenský večer

6. různé

7. diskuse

8. závěr

Číst dále
Rybářský společenský večer 21.3.2020

Dovolujeme si Vás pozvat na rybářský večer pořádaný v Masarykově kulturním domě na Mělníku. Vstupenky je možné zakoupit v kanceláři rybářské organizace v Nušařské ulici 2912 každé pondělí a středu od 15-19 hodin.

Vstupné 300 Kč zahrnuje místo k sezení, raut od firmy Martin Růzha a slosovatelnou vstupenku o hlavní ceny v tombole.

K poslechu i tanci hraje skupina Pavla Pilaře - BONUS

Číst dále
Termín zkoušky pro získání prvního rybářského lístku

Termín pro školení zakončené testem pro získání prvního rybářského lístku je ve středu 8.1.2020 v klubovně MO Mělník v Nůšarské ulici. Vyhraďte si minimálně hodinu času. Termíny jsou od 15, 16 a 17 hodin. Pokud si nejste jistí svými znalostmi, můžete zůstat na všechny 3 kurzy.

Zájemci jsou srdečně zváni 

Číst dále
Informace a vyjádření ohledně cyklostezky

Protože nám rybářům není lhostejné jak vypadá krajina kolem vody, obrátili jsme se po přečtení článku o budování asfaltové cyklostezky v podzimním čísle časopisu Radnice na Městský úřad Mělník, konkrétně na pana starostu Mikeše, který následně svolal další schůzku s dalšími zainteresovanými osobami. 

Číst dále
Nové webové stránky

V prosinci 2019 jsme pro vás konečně pod stromeček spustili nové stránky.

Můžete se pravidelně těšit na články ze Středočeského územního svazu, stejně jako na informace o činnosti MO Mělník.

Číst dále