Český rybářský svaz
MO Mělník

Od úterý 16.6. ve 4,00 je zahájena sezóna lovu dravců

Od úterý 16.6. ve 4,00 je zahájena sezóna lovu dravců

Začíná část sezóny kdy můžeme lovit prakticky všechny ryby. Jen připomínáme, že na našich revírech je míra okouna 20cm, candáta 50cm, štiky 60cm a sumce 70cm. Od 16 června je také možné přivlastnit si lipana podhorního o minimální délce 40cm. 
Zvlášť hrubé porušení rybářského řádu je provlékání ryb za skřele a přivazování  na šňůry. Uchovávání ryb jen pro lepší světlo na focení a jejich následné pouštění je posuzováno jako týrání a je přísně postihováno.
Na Labi (411046) a Vltavě (411093) lze lovit hlubinnou přívlačí. Hlubinná přívlač je povolena pouze v pondělí až čtvrtek včetně. V pátek, sobotu a neděli je zakázána úplně. Při hlubinné přívlači je


povolena nástraha o minimální velikosti 18 cm, měřeno od přední části nástrahy (lopatky wobleru) po očko koncového háčku. Při hlubinné přívlači smějí být v lodi přítomni maximálně dva lovící, každý maximálně s jedním sestaveným prutem. Běžný lov ze zakotvené nebo volně unášené lodě je povolen bez omezení.
Lov na bójku je lov dravých druhů ryb pomocí povoleného plovoucího zařízení (tzv. bójky). Účelem bójky je udržet nástrahu na zvoleném místě a ve zvolené hloubce. Při lovu může být použito bójky nebo bójky s pomocnou bójkou; přitom žádná z nich nesmí přesahovat rozměry 15 × 15 × 30 cm. Spojení bójky a pomocné bójky musí umožňovat po záběru a při zdolávaní ryby jejich rozpojení tak, aby pomocná bójka již nebyla spojena s udicí. Po skončení lovu musí být pomocná bójka vytažena z vody.

V případě použití dvou bójek, které jsou pevně propojeny spojkou, nesmí žádná z nich přesahovat rozměry 10 × 10 × 10 cm. Jejich vzájemné propojení může být maximálně do 150 cm. Za bójky se nesmí používat neopracovaný polystyren a neopracované plastické hmoty (včetně PET lahví). Bójka smí být nastražena pouze tak, aby byla zachována nejméně vnitřní třetina vodní plochy volná pro plavbu, není-li stanoveno jinak.

Přejeme příjemný lov 


Od úterý 16.6. ve 4,00 je zahájena sezóna lovu dravců
Od úterý 16.6. ve 4,00 je zahájena sezóna lovu dravců