Český rybářský svaz
MO Mělník

Ryby na suchu, pytlák a kontroly RS

Ryby na suchu, pytlák a kontroly RS

Včera po páté hodině odpolední bylo hlášeno jednateli organizace, že na jezu ve Vraňanech byl úplně zastaven průtok vody. Přivolaná RS na místě zjistila, že pod jezem uvízly desítky ostroretek, podouství a plotic, které 


se touto dobou pod jezem třou. Rybáři, kteří zde lovili spolu s RS přenesli všechny uvízlé ryby do hlubších partií a přítomní rybáři ještě před příjezdem RS stihli vyhnat sběrače ryb, kteří se snažili nastalé situace zneužít. Přítomný jednatel organizace zkontaktoval na místě službu na vodním díle a pracovník Povodí Vltavy, který jez dozoruje uvedl k situaci následující: "Po páté hodině byla buď poruchou na elektrárně, nebo následkem potíží v přenosové elektrické síti odstavena turbína vodního díla. Vzhledem k nízkému stavu vody a poruše na automatickém sklápěním jezu nešlo přes korunu a ani turbínou téměř žádné množství vody. Nejedná se o běžný stav nýbrž o poruchu v kombinaci s nízkým stavem vody." 

ŽÁDÁME všechny rybáře, kteří by se stali svědky podobné situace, aby neprodleně kontaktovali vedoucího RS na telefonu: 606517050. Předem děkujeme

Při zpáteční cestě byl na probíhající stavbě mostu přes plavební kanál spatřen dělník lovící ze staveniště, který zrovna zdolal rybu jenž si ponechal. Vedoucí RS provedl na místě kontrolu a zjistil, že lovící nemá žádné oprávnění k lovu ryb a protože se jednalo o cizího státního příslušníka, který se vymlouval, že nerozumí česky, byla přivolána policie. Vybavení k lovu bylo dotyčnému zabaveno a za lov bez oprávnění v nouzovém stavu hrozí cizinci vyhoštění.

Dále byly v podvečerních hodinách zkontrolovány tůně v Lužci, Zelčíně, Vrbně a část pískovny Baraba, kde lovící až na drobné chyby ve vyplňování podrevíru, nebo neproškrtaných řádcích měli vše v pořádku.


Ryby na suchu, pytlák a kontroly RS
Ryby na suchu, pytlák a kontroly RS
Ryby na suchu, pytlák a kontroly RS
Ryby na suchu, pytlák a kontroly RS