Český rybářský svaz
MO Mělník

Upoutávka na prosincový časopis rybářství

Upoutávka na prosincový časopis rybářství
Prosincové Rybářství: Jak vyzrát na krasavice s měděným tělem a kaprařské zimní tipy
Hlavatka je možná nejcennější sladkovodní úlovek a její chycení je snem snad každého rybáře. V prosincovém Rybářství se dočtete mnoho tipů, jak na tyto krásné lososovité ryby vyzrát. K vodě ale můžete vyrazit také na lov kaprů nebo tloušťů, jak se vás pokusí přesvědčit Lucie Somolová a Milan Tychler.

Lov hlavatek dokonale prověří rybářovu trpělivost. Mnohdy ani celodenní náročné brodění řekou a nahazování nevede k záběru. Jak své šance zvýšit, vám poradí Jaroslav Šubjak, který se na hlavatky vydává s muškařským vybavením. Ovšem jeho rady mohou zužitkovat také milovníci přívlače.

Proč je při lovu hlavatek potřeba mimořádná vytrvalost, jaké nástrahy jsou nejúčinnější a proč je potřeba, aby měly výrazné oči? Jak vypadá záběr a ve kterých slovenských řekách se hlavatky vyskytují? To jsou otázky, na které dostanete odpovědi a vzápětí se s autorem vydáte na samotný lov na „zázračnou řeku“. Tu však v loňském roce postihla obrovská katastrofa…

Ani v zimě nemusíte sedět doma a čekat na oteplení. V zimě se dají lovit i kapři, o čemž se vás pokusí přesvědčit Lucie Somolová, která prozradí vychytávky nejen do zimy a přidá vlastní zkušenosti s počasím nebo prověřenými nástrahami v tomto období.

Že není zimní rybaření pro padavky, ví také Milan Tychler, který se ve svém článku snaží čtenáře inspirovat, aby k vodě přece jenom vyrazili. Třeba jenom se splávkem. Na jakou nástrahu vsadit? Jakou montáž sestrojit a jak moc krmit?

V prosincovém Rybářství si můžete ověřit, jestli se vyznáte v rybářské mluvě, jestli znáte rybářský slang. Při listování zjistíte, že grilovat svoje úlovky můžete klidně i ve městě nebo se pobavíte u silvestrovské dávky kreslených vtipů Zdeňka Hofmana.

Prosincové číslo si můžete objednat na našem e-shopu (https://irybarstvi.cz/e-shop/), zašleme vám ho poštou. Předplatné pro sebe nebo jako dárek pro své blízké můžete zařídit pod tímto odkazem (https://irybarstvi.cz/predplatne/).

Přeji vám příjemné čtení!

Ondřej Cupal
 Šéfredaktor Rybářství


Upoutávka na prosincový časopis rybářství
Upoutávka na prosincový časopis rybářství
Upoutávka na prosincový časopis rybářství
Upoutávka na prosincový časopis rybářství