Český rybářský svaz
MO Mělník

Soustředění reprezentace v LRU plavané

Soustředění reprezentace v LRU plavané

Pánové Kučera a Porhansl, kteří pracují s handicapovanými rybáři pro nás shrnuli soustředění na Mělníku.

Ve dnech 3. – 6. září 2020 organizace ČRS MO Kladruby zorganizovala soustředění širšího výběru reprezentace handicapovaných rybářů v plavané na perfektně zarybněném labském revíru ČRS MO Mělník. Za čtyři dny se našim reprezentantům za pomoci neúnavných asistentů podařilo chytit


neuvěřitelných 430 kilogramů ryb, kde dominovali cejni a tloušti. Podařilo se ulovit i několik okounů a úhořů. Velký dík patří mělnické organizaci, která nám svůj revír zapůjčila. Jsme zavázáni Českému rybářskému svazu, který akci posvětil a uvolnil finanční prostředky, díky nímž jsme mohli soustředění realizovat.

Čtyřdenní soustředění bylo rozděleno na dvě části. Část teoretickou a praktickou, které se po celé dny prolínaly. Závodníci byli školeni státním trenérem Vladimírem Vyslyšelem v osvojování veškerých možných dovedností a technik lovu. Proběhla praktická ukázka rybolovné techniky lovu na děličku a odhozové pruty, praktická ukázka přípravy krmení a živé nástrahy, vysvětlení jak funguje krmení a proč je důležité. Závodníci byli seznámeni s technikami navazování, s výběrem správného materiálu a „bižuterie“.  Praktickou část soustředění ovládlo trio reprezentantů, kdy nejlepším byl Ján Omamik, stříbro si odnesl mistr světa Radim Kozlovský a třetí příčku dobil Eman Vyhlídal. I výsledky čtveřice Seidl, Krym, Svatoš a Kovář byly chvályhodné, ale někdo je přeci jen o ten krůček lepší ... )Článek je krácen - plné znění již brzy na webu SúS)